InstaForex

Depresija

Apie tai, kas neduoda ramybės...

Moderatoriai: veziuke, kami

Standartinė hirri » 07 11 04, Sek 16:28

Ir as seniau taip galvojau, bet persigalvojau. Man priesingai buna - net nereikia ziuret, zinau, kad jau mm prasidejo is kuno pojuciu :wink:
Vartotojo avataras
hirri
 
Pranešimai: 2628
Užsiregistravo: 04 07 04, Sek 10:08
Miestas: Vilnius

Standartinė veziuke » 07 11 04, Sek 20:42

kami rašė:I pries kelis postus buvusia tema-priminsiu,kad dabar visos ir PMS-us jauciam :lol: Ir visiems tai visiskai naturalus dalykas,nors musu mamos tokios "ligos" irgi nezinojo :lol:
O cia vienu metu gi nuovargios sindromas buvo daug ka emes kamuot,bet tas kazkodel neprilipo :twisted: Matyt del to,kad siaip ar taip ilsetis vis tiek nera kada :lol:

Ne taip seniai ir migrena tebuvo ispaikintu poniuciu liga,kaprizas.Typo boba tingi dirbt ir ligu prisigalvoja :lol:

Kami,zinojo,bet musu mamos gedyjosi apie tokius pms-inius ir pan.reikalus kalbeti,ne tie laikai buvo,tyliai prakentedavo ta perioda :wink: Gal su geriausia kokia drauge pasibedavodavo,bet vaikams ka ten pasakosi apie "intymius"dalykus,ne tie laikai buvo.Cia as ne apie savo ar tavo mama,o apie dauguma tokio amziaus to meto mamu.
Vartotojo avataras
veziuke
 
Pranešimai: 21622
Užsiregistravo: 04 07 04, Sek 13:24

Standartinė kami » 07 11 04, Sek 20:50

Veziuk,as ne apie simptomus,o apie pavadinima.Manau,apie tai cia snekam.Nes juk ir bloga nuotaika dabar tiesiog priimta vadint depresija
Vartotojo avataras
kami
 
Pranešimai: 19996
Užsiregistravo: 04 07 03, Šeš 21:21
Miestas: Šiauliai

Standartinė kleckas » 08 02 17, Sek 08:08

Nezinojau kur deti.
Ieskojau apie visokias naturalias zolytes, si ta radau.Bet kad nebutu be rysio visa straipsniuka metu.


KUO SKIRIASI DEPRESIJA IR "SUDEGIMAS" ?

"Sudegimas" ir depresija sukelia panašią savijautą, tačiau jų atsiradimo priežastys skiriasi. "Sudegimą" sukelia labai stiprus stresas ir labai didelis nuovargis. Tipiški požymiai - vis labiau senkanti energija ir pasikeitęs vertės suvokimas. Laikui bėgant nuolatinis spaudimas, nesugebėjimas kontroliuoti aplinkos ir pateisinti vidinių lūkesčių bei poreikių keičia žmogaus jausmus ir suvokimą.

Depresijos priežastimi gali būti vienas ar keli įvykiai, dėl kurių ką nors prarandame. Tai gali būti persikėlimas į kitą miestą, praradimas įprastos aplinkos ir draugų, partnerio, tėvų, brolio ar sesers mirtis, atleidimas iš darbo, skyrybos, išsiskyrimas su partneriu, nelaimingas atsitikimas ir jo metu patirta trauma, netikėta operacija ar kitoks žmogų sukrėtęs įvykis.

Potrauminis sindromas gali išaugti į gilią depresiją. "Tai labai ryškiai iliustruoja prievartautojų aukomis tapusių moterų arba karą išgyvenusių kareivių pavyzdžiai. Tie žmonės staiga pradeda abejoti gyvenimo prasme, savo buvimo žemėje prasme ir neranda atsakymo į iškilusius klausimus",- rašo autorė H.Vollmer.

Depresija sergąs žmogus linkęs pasiduoti, "sudegimu" - ne. "Sudegti" linkęs asmuo gali griebtis narkotikų ar alkoholio ir, kaip teigia Freudenbergeris ir Northas, pamėginti tuo kompensuoti energijos stoka, iš naujo atgaivinti buvusį idealizmą ir motyvaciją. Kenčiantis nuo depresijos žmogus vartoja narkotikus ar alkoholį, kad prislopintų nemalonius jausmus. "Jis ieško palengvėjimo ir ramybės, o ne naujo idealizmo"."- rasite parašytta H.Vollmer knygoje apie sudegimą.

... KAIP GYDOMAS "SUDEGIMAS"

"Sudegimo" sindromas kol kas mažai ištirta liga, ir toli gražu ne viskas aišku, kaip ją gydyti.. Be to, kiekvienas žmogus "sudega" kitaip, skiriasi simptomų eilės tvarka ir jų kiekis. Tad ar yra vaistų nuo "sudegimo"? Pirmiausia būtina žinoti, kad specialiai "sudegimą" gydančių vaistų nėra. "Sudegimo"metu atsiranda stresas, nemiga, depresija, agresija, baimės jausmas, skrandžio, nugaros, galvos ir kitokie skausmai, menstruacijų sutrikimas, silpnumas, neramumas, apatija, irzlumas, negalėjimas susikaupti, atminties susilpnėjimas ir daugelis kitų. Sunkiausiais atvejais kyla savižudybės pavojus.

Augaliniai vaistai
Labiausiai paplitęs augalinis vaistas yra visame pasaulyje žinomas aspirinas - acetilsalicilo rūgštis. Iš pradžių iš alksnio (Salix alba) buvo gaminamas ekstraktas (salicilo rūgštis), kuriuo dar Hipokratas gydė karščiuojančius pacientus, o viduramžių žiniuonės - reumato skausmų varginamus žmones. Šiandien aspirinas vartojamas ne tik nuo galvos ir kitokių skausmų, nuo slogos, karščio, bronchito, bet ir kaip profilaktinė priemonė nuo apopleksijos, juo gydomi ligoniai po infarkto. Šsiandieną fitoterapija vėl atgauna savo svarbą: visi jau pavargo nuo chemijos ir griebėsi augalinių gydymo priemonių. Dabar net pastebima tendencija laikyti augalines gydomąsias priemones vieninteliais patikimais vaistais.

Psichinėms ligoms gydyti buvo teigiamai įvertintos šešios tradiciškai daugiausia Europoje vartojamos augalinės gydomosios priemonės:
- jonažolė (herbą hyperici),
- apynių spurgai (strobulus lupuli),
- melisos lapai (folium melissae),
- kryžiažiedės lapai (herbą passiflorae),
- valerijono šaknys (radix valerianae)
- kava
- kavašaknų ekstraktas (indiškasis narkotinis pipiras - p/per/s methystici rhizoma).
Augalinės gydomosios priemonės, kurios turi psichotropinį poveikį, tai yra veikia psichinio pobūdžio sutrikimus.

Augaliniai preparatai negali būti alternatyva psichoterapijoje naudojamų vaistų, kurie yra vienintelė pagalba sunkia depresijos forma sergantiems ligoniams. Jie taip pat nėra efektyvūs gydant tokius psichinius sutrikimus kaip manija, sunki baimės būsena, panika ar fobija. Svarbiausias dalykas, kurį reikia prisiminti, - augaliniai vaistai veikia lėtai. Jų poveikis juntamas tik praėjus dviem trim savaitėms nuo vartojimo pradžios, be to, jų dozės turi būti pakankamai didelės. Ūmios ligos atveju gydytojas pirmiausia griebsis greitai veikiančių cheminių vaistų, o vėliau pereis prie augalinių preparatų. Augaliniai preparatai turi privalumą - jie beveik nesukelia pašalinio poveikio. Trumpai apie tai, kaip veikia augaliniai preparatai:
- Apynių spurgai ramina ir migdo. Juos patartina var toti, kai jaučiame nerimą, neaiškią baimę ir kai blogai miegame.
- Melisos lapai lengvai slopina ir dėl to turi raminantį poveikį. Jie gali padėti, kai dėl nervinio susierzinimo sunku užmigti. Iš jų galima daryti raminamąsias vonias.
- Kryžiažiedės lapai turi dar nevisiškai ištirtą psicho terapinį poveikį. Manoma, jog ji geriausiai tinka gydyti nervinėms nerimo būsenoms.
- Valerijono šaknys ramina, migdo ir stabilizuoja nuotaiką. Padeda gydyti nerimo būsenas, padeda užmigti.

Cheminiai vaistai
Trankviliantai - tai raminamosios medžiagos (lot. traiiquillus - ramus). Jie priklauso benzodiazepino tipo anksiolitikams, kuriuos dar prieš kelerius metus dažniausiai skirdavo moterims. Štai kelių labiausiai žinomų preparatų pavadinimai: leksotanilas, adumbranas, tavoras, tranksilis, valis. Jie padeda įveikti nuotaikų svyravimo, nerimo, miego sutrikimo, įtampos ir baimės būsenas. Silpnesnio veikimo neuroleptikai neuroleptikai vis dėlto turi palyginti didelį šalutinį poveikį: sukelia žemą kraujo spaudimą, svaigulį, širdies ritmo sutrikimus, nuo jų džiūsta burna, ir dėl to pacientams šių vaistų sukelti reiškiniai būna beveik nemalonesni už depresiją. Jie nėra visai nepavojingi, nes vartojant ilgai ir didesnėmis dozėmis gali sukelti depresinę būseną. Antidepresantai buvo išrasti šeštajame dešimtmetyje .Pagal savo veikimą jie skirstomi į tris pagrindines grupes

- stimuliuojamieji
- nuotaiką skaidrinantieji nestimuliuojantys antidepresantai,
- raminamieji, įtampą ir baimę šalinantieji antidepresantai. Tricikliai antidepresantai Ši nuotaiką gerinanti ir depresiją mažinanti priemonė ima veikti tik po 14 dienų, o migdo ir ramina vos pradėjus vartoti.

... MAO SLOPIKLIAI

MAO - tai sunkiai ištariamo žodžio "monoaminoksidazės" santrumpa. Jie priklauso pirmosios kartos antidepresantų grupei ir veikia stimuliuojamai. Deja, dėl nemalonių šalutinių poveikių ir nesuderinamumo su kai kuriais maisto produktais jie skiriami labai retai (pvz., tada, kai neveikia kiti antidepresantai). Apskritai antidepresantus galima vartoti ištisus mėnesius ir net metus, tačiau gydytojas privalo reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Pacientas netampa priklausomas nuo antidepresantų, jei pagerėjo, dar galima maždaug dvi savaites gydyti tais vaistais, o paskui pereiti prie švelnesnių gydymo metodų

Pagal Helga Vollmer "Jaučiuosi visiškai išsekusi",-alma littera, 1998
Vartotojo avataras
kleckas
 
Pranešimai: 8979
Užsiregistravo: 04 07 07, Tre 08:52
Miestas: Kaunas

Standartinė kleckas » 08 02 17, Sek 08:11

Mane cia kava nustebino :roll: Nelabai suvokiu, kaip gali padeti?
Vartotojo avataras
kleckas
 
Pranešimai: 8979
Užsiregistravo: 04 07 07, Tre 08:52
Miestas: Kaunas

Standartinė veziuke » 08 02 20, Tre 11:13

Kavoje yra kofeino.O kofeinas narkotine medziaga,kuri tonizuoja,stimuliuoja.

Cia dabar ne i tema,bet va ka radau-"...Kofeinas padidina riebalų kiekį kraujyje..."

"...Kava sutrikdo kai kurių vitaminų ir mikroelementų pasisavinimą. Dėl sumažėjusio kalcio kiekio gali suaktyvėti osteoporozės vystymasis. Tai pavojingiausia vyresnėms negu 40 metų moterims. Šiuo atveju neigiamą kavos poveikį galima pašalinti geriant kavą su pienu: taip papildomos kalcio atsargos organizme. Kava sutrikdo ir B grupės vitaminų pasisavinimą, dėl to gali sutrikti nervų sistema, atsirasti odos sveikatos problemų. Todėl kavos mėgėjams naudinga vartoti maisto papildus su B grupės vitaminais..."

"...Kava stimuliuoja tulžies išsiskyrimą, o tai pagerina virškinimą, stimuliuoja skrandžio rūgšties išsiskyrimą. Štai kodėl įprasta po valgio atsigerti kavos. Daugelis žmonių mėgsta kavą gerti rytais, bet kai kuriems ji sukelia nemalonius pojūčius skrandyje. Jiems gydytojai rekomenduoja prieš geriant kavą ko nors užvalgyti: košės, javainių, kiaušinienės, sumuštinį. Žmonėms, turintiems ypač jautrią virškinimo sistemą, kava gali veikti kaip silpna vidurių laisvinamoji priemonė..."

"...Kofeino savybė malšinti skausmą pasireiškia per pirmąsias 5 min. išgėrus tabletę ar kavos puodelį. Išgertos kavos poveikis priklauso ne tik “nuo puodelio dydžio”, bet ir nuo kavos rūšies. Pavyzdžiui, pakepintoje arabiškoje kavoje yra nuo 1 iki 1,5 proc. kofeino, o daugumoje stiprios kavos rūšių - nuo 2,2 iki 2,5 proc. Kenijoje ir Tanzanijoje auga laukiniai kavamedžiai, kurių pupelėse šios medžiagos praktiškai nėra. Jie naudojami išvedant naujas augalų rūšis, norint išgauti pupeles su mažesniu kofeino kiekiu. Iš kai kurių rūšių tirpios kavos specialiai pašalinamas kofeinas - jo lieka vos 0,02 proc..."
Vartotojo avataras
veziuke
 
Pranešimai: 21622
Užsiregistravo: 04 07 04, Sek 13:24

Re: Depresija

Standartinė kami » 08 09 03, Tre 08:42

Netycia radau.Gal kam nors idomu,gal kam nors reikes
http://www.depresijosklubas.lt/
Vartotojo avataras
kami
 
Pranešimai: 19996
Užsiregistravo: 04 07 03, Šeš 21:21
Miestas: Šiauliai

Re: Depresija

Standartinė Iiiv » 15 07 01, Tre 13:04

O ar teko kam nors girdėti, kad nuo depresijos padeda šviesos terapijos lempos? Išgirdau šiandien pirmą kartą. Čia rimtai visa tai veikia? :) :?:
Iiiv
 

Re: Depresija

Standartinė no depresion » 17 09 20, Tre 14:45

Sveikos, man pastaruoju metu nuolat nera nuotaikos ir jauciuosi dirgli, irzli ir nieko nenorinti tik miegoti. Manau, kad ir tas ruduo dasideda ir kiti faktoriai, susije su seima ir pan. Visgi, esu dirbanti, issilavinusi ir suvokiu, kad turiu save saugoti nuo depresijos apraisku. Noreciau paklausti jusu patarimu, kaip issigydyti depresija kuo greiciau ir padeti sau vel atrasti ramybe ir gyvenimo dziaugsma? :/
no depresion
 

Re: Depresija

Standartinė Vlada » 19 02 04, Pir 17:14

Atsipalaiduokite
Vlada
 

Re: Depresija

Standartinė Svečias » 19 12 18, Tre 11:51

Ah, kad taip lengva būtų atsipalaiduoti.. :(
Svečias
 

Ankstesnis

Grįžti į Psichologija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečiascron