InstaForex

Religines bendruomenes, sektos

Apie tai, kas neduoda ramybės...

Moderatoriai: veziuke, kami

Standartinė Lasinine-kanapine » 05 07 09, Šeš 14:40

Kami , susidomejau sita religija , kadangi jos pagrindas yra krikscionybe taigi ji man artima ir priimtina . As ir anksciau tikedavau aukstesne " jega " . I kataliku baznycia eidavau tik per didziasias metu sventes . Ten nelabai patikdavo , nes jausdavaus suvarzytai ir nelaisvai .
Vartotojo avataras
Lasinine-kanapine

Standartinė DARR » 05 07 09, Šeš 17:08

Lasinine-kanapine,
aciu uz paaiskinima. Siaip Amerikoje jie yra bene greiciausiai auganti krikscioniu bendruomene (nebent evangleikai greciau), apie tas daugpatystes tai zinojau, kad tai pasenes dalykas, nors atskiru zmoniu yra. idomi is tikruju ta figura Joseph Smith. Ir pakankamai kontroversiska, ir jo asmenybe, ir jo pranasystes, skilimai, atsiskyrimai ir taip toliau, idomu.

O dviguba predestinacija paminejau del to, kad man ji nepriimtina, taciau liuteronai turi ja (jei neklystu) ir tai pagal Liuteri pries sukuriant pasauli Dievas paskyre zmones is ankst, kurie eis i isganyma, kurie i pragara. protestantams ir katalikams si samprata yra nepriimtina, nors cia ir Liuterio, ir Kalvino salininkai ta diskutuoja.

Nu bet cia labiau teologinis dalykas. Ar nieko pries, kad taves pora dalyku paklauscioau grynai is teologines puses, nes viesai cia mazai kam butu idomu.

O del tikejimo- netikejimo, praktikavimo- nepraktikavimo, tai jeigu trumpai ir is esmes ir grynai bibliskai del ko faktiskai sutaria ir protestantai, ir katalikai: krikscioniskas tikejimas zmoguje gyvas, jei jis turi asmeniska santyki su Jezu Kristumi, tiki, kad jis yra visagalis Dievas, tiki Svenciausiaja Trejybe ir tiki, kad TIK per Jezu Kristu ateina isganymas, kad Biblija yra gyvas ir neklystantis Dievo zodis. Tikejimas Dievu, Aukstesniaja Butybe, ejimas i baznycia, kad yra daug keliu i ta pati Dieva (viena is pagrindiniu bahaju tikejimo teiginiu)- nera bibliskas ir nera krikscioniskas poziuris.

Cia tik paaiskinimui. Nediskutuoju cia del to ar gerai, ar blogai, ar teisinga, ar ne, ar sutinkate ar ne. Jei kas noretu diskutuoti ta tema- del aiskumo geriausia butu uzvesti kita tema. Kad nesusipainiotume apie ka aklbame.
IBI SEMPER EST VICTORIA UBI CONCORDIA EST
Vartotojo avataras
DARR

Standartinė kami » 05 07 09, Šeš 17:28

Nemanau,kad yra verta diskutuoti apie tikejimo "geruma ar bloguma" ir pan. klausimais.Tai zmogaus pasirinkimas ir,koks jis bebutu,yra gerbtinas,nesvarbu-priimtinas kitiems,ar ne
Vartotojo avataras
kami

Standartinė Lasinine-kanapine » 05 07 09, Šeš 18:11

DARR , ziuriu neblogai su situ tikejimu susipazines . Is kokiu saltiniu jei nepaslaptis rinkai info ? Jei dar reikia info apie sia religija klausk , atsakysiu . Jei nenori viesai gali ir i asmenini parasyt .
Vartotojo avataras
Lasinine-kanapine

Standartinė kami » 05 07 09, Šeš 18:13

Siulyciau viesai rasyti,nes ir man idomu :oops: Na...nebent kazkokiu paslapciu turit... :lol:
Tai gal cia ir yra tie vadinamieji mormonai?
Vartotojo avataras
kami

Standartinė Lasinine-kanapine » 05 07 09, Šeš 18:27

Mormonais cia neoficialiai taip vadina zmones sita baznycia . Tai kaip ir pravarde butu . Sitas pavadinimas kiles nuo mormonu knygos .
Vartotojo avataras
Lasinine-kanapine

Standartinė hirri » 05 07 09, Šeš 18:27

Idomi tema, gaila neturiu laiko normaliai visko perskaityti ir issamiai atsakyti, nes kol kas gyvenu ne namie (remontas) ir neturiu interneto..

Nepraktikuojantis katalikas mano manymu gali buti suprastas ivairiai. As sutinku su nuomone, kad tai tas pats, kas netikintis, na galbut gali buti siokiu tokiu islygu...As augau netikincioj seimoj. Mane pakrikstijo labai velai ir tik todel, kad "taip reikejo". Mano seneliai taip pat buvo netikintys. Taciau as studijuodama filosofija supratau, kad krikscioniskoji FILOSOFIJA man labai artima ir praktiskai atitinka beveik visus mano vidinius isitikinimus. Turiu omenyje Sv. Augustina bei Toma Akvinieti ir nors pastarasis labiau Aristotelio sekejas, o Augustinas - Platono (Platonas is esmes man nepriimtinas), abu turi trukumu, bet kol kas neradau savo mastymui artimesnes filosofijos. velesni pvz Dunsas Skotas ar koks Ockamas man jau nebepriimtini... Dabar didesne dalis katalikybe remiasi Tomu Akvinieciu, bet Augustinas irgi nera nurasytas. Negaleciau pasakyti tiksliai, kurie ordinai remiasi juo. Taciau nors man krikscioniskoji filoosofija labai artima, vistik as nedristu saves vadinti tikra katalike, bet issireiskimas "nepraktikuojantis katalikas" man irgi nepriimtinas. Suvokiu, kad tikejimas ir filosofija nera tas pats ir nebandau teigti kitaip. Zinau, kad blogai, bet as i katalikybe ziuriu kaip i galimybe isgelbeti pasauli nuo beprasmybes ir moralinio nuosmukio, kuris siandien yra akivaizdus (Kad ir tos pacios JAV yra ekonomiskai galingiausios, taciau is tenai plaukia visas moralinis degradavimas. Galima gincytis, bet as manau taip...).
Kas del sektu, tai rimtoje buti man neteko, taciau kelis kartus ejau i kazkokius sanburius, kur gatvej dalina lapelius, grynai del smalsumo norejau paziureti, kas ten buna. Nepasakyciau, kad pamaciau kazka ypatingo - tiesiog didele grupe zmoniu skaito biblija, ja aptarineja ir diskutuoja ivairiomis aktualiomis temomis. Vienintelis dalykas, krites man i akis, buvo neapsakomas demesys MAN, nes buvau tarp ju nauja. Speju, tokiu ju taktika - privilioti nelaimingus ir tuos, kuriems truksta demesio. Jauciausi ten, kaip karaliene - visi klausinejo, klausesi ir patarinejo. Is tikruju, man - nemegstanciai zmoniu, tas demesys nepatiko, ypac nuolatinis ziurejimas i akis. Bet esu tikra, kad silpnesniam, nusivylusiam ar siaip meiles ieskanciam zmogui, tai puiki vieta ir labai lengvas kabliukas...Kai nebejau tenai, man dar skambinejo, bet neilgai. Suprato, kad nieko nepes.

Del predestinacijos, DARR, tai juk ir Augustinas turi savo predestinacijos teorija, pagal kuria Dievas sukuria is anksto zmones, kurie bus isganyti, kurie ne. Tu teisus, katalikai to nepripazista ir niekada nepripazino, taciau su didziule jega si teorija prasiverze kartu su protestantais. JUk ne paslaptis, kad Augustinas laikinai buvo susidejes su gnostikais, o vienas is pagrindiniu visu gnosticizmo saku bruozu ir yra predestinacijos samprata (jei teisingai atsimenu, kad yra 3 rusiu zmones - dvasios, sielos ir materialus ar kazkaip panasiai, ir tik dvasios zmones bus isgelbeti. Beje, juk gnostikai pripazista net ir metafizini blogi, ty, kad pasaulis sudarytas is 2 pradu - gerio ir blogio ir kad pasauliui pasibaigus, liks tik gerio pasaulis bei dvasios zmones, taigi manau akivaizdu, is kur Augustinas semesi minciu savo predestinacijos teorijai).

O beje, DARR, kaip ten JAV su tais fanatikais? mergina, su kuria susirasineju, pasakoja, kad fanatikai ten sprogdina klinikas, kuriose atliekami abortai?
Nezinau...as negaliu eiti i tokius krastutinumus, uztai turbut ir nedristu net mintyse saves vadinti katalike..As esu pries daug ka, bet negaliu buti pries abortus ir kontraceptikus :roll: Nors gal tam reikia laiko..kazkada nebuvau nei pries mirties bausme, nei pries eutanazija, nei pries gejus...

Eilini karta nukrypau nuo temos :roll: Neturiu kada pagalvoti, ka rasau :roll: Jei ka nusisnekejau, sorry...
Vartotojo avataras
hirri

Standartinė kami » 05 07 09, Šeš 18:38

hirri rašė:Zinau, kad blogai, bet as i katalikybe ziuriu kaip i galimybe isgelbeti pasauli nuo beprasmybes ir moralinio nuosmukio, kuris siandien yra akivaizdus (Kad ir tos pacios JAV yra ekonomiskai galingiausios, taciau is tenai plaukia visas moralinis degradavimas. Galima gincytis, bet as manau taip...).

Kodel blogai?
As irgi laikau save netikincia,bet nemanau,kad katalikybe moko ko nors blogo :roll: Aisku,galima ir cia daug ka isknisti,isvedzioti ir pan,bet is principo tas moralinis nuosmukis man irgi kelia siurpa :roll:

Lasinine-kanapine,o kodel negalima gerti kavos ir juodos arbatos?Ir man idomu ar tikrai visi bendruomenes nariai tikrai to laikosi :roll:
Vartotojo avataras
kami

Standartinė hirri » 05 07 09, Šeš 18:44

Kami, na nezinau..as manau, kad tai nera gerai. As manau, kad tikras katalikas turi mastyti kiek kitaip..Cia daugiau toks politinis poziuris i viska. O dabar, kai niekas nebebijo pragaro, vienintelis budas sutramdyti besociu ir begedziu zveriu minia - jega..
Vartotojo avataras
hirri

Standartinė kami » 05 07 09, Šeš 18:48

Dabar supratau,ka norejai pasakyti :wink:
Vartotojo avataras
kami

Standartinė DARR » 05 07 09, Šeš 19:03

Lasinine-kanapine,
domiesi, itiki ir kazka zinai. Grynai is teologiniu dalyku mna idomu kaip jusu baznycioje ziurima i Svenciausiaja Trejybe, ar pripazistamas Kristus kaip visagalis Dievas, lygus Tevui ir Sventajai Dvasiai? Koks poziuris i Apreiskimo knygoje minimus 144 tukstanciu, amn teko del diskutuoti su jehovos liudytojais. Idomu dar ir populiari diskusiju tema del tikejimo ir darbu (nors cia man mazai vietos nesutikimui) Ar didelis demesys skiriamas Senojo Testamento studijavimui, nes pavieniai katalikai paprastai ji skaito daznai kaip mato savo ausis, man tai pvz. Tobito sloves giesme yra kazkas nerealaus, o jau Psalmes, Giesimiu Giesme beveik mintinai moku (gerai, biski perdedu). Kai mokiausi univere cia lankiau toki kursa kazkokios krutos destytojos, kur buvo Bible as literature, labai idomu nors is pasaulietines pozicijos. Nors vienas is fantastiskiausiu dalyku Sventajame Raste tai nepaprastai graziai ir nepaprastai daug uzsleptu seksualiniu ivaizdziu, geriausia sekso knyga, kai pradedi ziureti, net akys ant kaktos issoksta, net nezinau ar mokiniams ryzciaus aiskinti tiek, kiek ten visko yra. Kazkas nerealaus ta Knyga.

hirri, idomi tavo izvalga is filosofines puses, prasom daugiau kokiu filosofiniu sasaju. Berods, Augustinas pavare persikeitimo dogma (dogma savo esme savaime visiskai neturi neigiamos reiksmes) kai pakylejimo metu vynas perkeiciamas i Kristaus krauja kaip tik katalikai tiki.

Del tu abortu klinku sprogdinimu. Fanatiku galima surasti kone visur, kiekvienoje bendruomeneje, religijoje, bet kokioje socialineje grupeje. Jokia oficiali organizacija, kovojanti pries abortus ir absoliuti dauguma individu neturi nieko bendra su tokiais kovos metodais ir tai smerkia. Ir man priimtini tik civilizuoti kovos pries abortus budai. Masines informacijos priemones neteisingai pabrezia kokio beprocio padegima (yra greiciausiai kokia maza grupuote) ir taip nupaiso lyg visi oponuojantys abortams yra kone teroristai. Visiskas absurdas, ka cia ir daugiau sakyti. Esu jau minejes, Lime5 knyga skausmingai dokumentaliai su saltiniais apraso tokiu dalyku, kad... cia reikia perskaityti, kad zinotum kas dedasi. Bet cia kita tema. Tai merginai reiketu bent keik praplesti savo akirati mineta tema.
IBI SEMPER EST VICTORIA UBI CONCORDIA EST
Vartotojo avataras
DARR

Standartinė Lasinine-kanapine » 05 07 09, Šeš 19:12

Kami , kavos ir juodos arbatos negalima gert del sveikatos. Taip nurodyta sventuose rastuose . Beto pasikrikstydami mes sudarom sandora su dievu . Turim pasizadet laikytis priesaiku , viena is ju nevartot kavos , juodos arbatos , alkoholio , svaigalu , narkotiku . Nezinau ar visi nariai negeria kavos ir arbatos . Kai buna kokios nors vaises baznycioj tai kavos ir arbatos niekas nesiulo , bet ka kas namie daro tai nematau . As kavos stengiuos nevartot , bet itin retai pasitaiko kad nusizengiu su " kapuchino " . Juodos arbatos negeriu .
Vartotojo avataras
Lasinine-kanapine

Standartinė kami » 05 07 09, Šeš 19:23

Man idomu tai,kad paprastai ivairiu sektu atstovai labiau laikosi visu priesaku,negu didziuju religiju atstovai.Kazin,kodel? :roll:
Vartotojo avataras
kami

Standartinė Lasinine-kanapine » 05 07 14, Ket 14:09

DARR,
Ka norejai pasakyt "144 tukstanciai " ? Gal turejai omeny ta istorija , kai Amonis su savo zmonemis atvede i isganyma lamanitu sielas . Mormono knyga mums yra gyvenimo vadovas , kurioj galim rast atsakymus i ivairius klausimus . Istorija apie isganytas sielas tik patvirtina teigini , kad kiekviena pasiklydusi tamsoje siela verta isvysti sviesa . Biblijoj juk irgi yra apie tai minima pvz. istorijoj apie sunu palaiduna .
Trejybe . Mormono knygoj Dievas , Kristus , Sventoji dvasia pamineti kaip atskiros asmenybes , bet tikrai ne trejybe .
Senaji testamenta studijuojam kaip papildyma prie mormono knygos , nors as asmeniskai mazai ji skaicius , nes namie neturiu .

Kami , kaip kataliku yra visokiu kurie grieztai laikosi priesaiku ir kurie ne taip grieztai , taip ir religinese bendruomenese manau panasiai .
Vartotojo avataras
Lasinine-kanapine

Ankstesnis

Grįžti į Psichologija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių