InstaForex

Truputis filosofijos

Norinčioms (-iems) sulieknėti, kovoti su viršsvoriu, taip pat kitais būdais gražinti savo kūną bei dvasią

Moderatoriai: veziuke, kami, kadaise, Frida, Tilly

Truputis filosofijos

Standartinė kadaise » 04 07 06, Ant 19:35

Sita tema tegul buna sukurta tam, kad galetume joje rasyti grazius posakius, aforizmus, sentencijas, citatas-kas padetu mums tobulinti ne tik savo kuno grozi, bet ir dvasia.
Kazkada internete radau vieno vienuolio malda. Ji man labai patiko.

Viešpatie, padaryk mane savo ramybės įrankiu.
Kur tarpsta neapykanta, leisk sėti meilę;
Kur nuoskauda - atleidimą;
Kur abejonė - tikėjimą;
Kur neviltis - viltį;
Kur tamsa - šviesą;
Ir kur liūdesys - džiaugsmą.
O dieviškasis Mokytojau, padėk man pernelyg nesiekti
Paguodos - verčiau guosti pačiam;
Supratimo - verčiau suprasti pačiam;
Meilės - verčiau mylėti pačiam;
Nes duodami mes gauname;
Nes atleisdami mes susilaukiame atleidimo;
Nes mirdami mes gimstame į amžinąją šviesą.
Vartotojo avataras
kadaise

Standartinė kami » 04 07 06, Ant 20:01

Filosofija tai as megstu :)

Vienas is islaisvinto mastymo bruozu-sugebeti svarstyti nuomone,su kuria tu nesutinki.(Aristotelis)

Kad ir kas atsitiktu gyvenime,atsakomybe galima padalyti i keturias lygias dalis:sau paciam,konkreciam zmogui,visuomenei ir likimui(Dievui).Nepamirskime ne vieno.Dalykimes po lygiai.

Pesimistas-tai toks zmogus,kuris is dvieju blogybiu pasirenka abi.(O.Vaildas)
Vartotojo avataras
kami

Standartinė Frida » 04 07 06, Ant 21:51

patinka man šis skyrelis :mrgreen:

kadaise eilutės nuostabios:)

jau tikiu, kad mes čia visos susigyvensim :mrgreen:
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Frida

Standartinė kami » 04 07 06, Ant 21:57

Jeigu abejojate,sparnai neisaugs!
Vartotojo avataras
kami

Standartinė kami » 04 07 06, Ant 22:13

TEGU MUSU MITYBA VEIKIA KAIP VAISTAI,O VAISTAI-KAIP MITYBA.
Hipokratas
Vartotojo avataras
kami

Standartinė kami » 04 07 06, Ant 22:15

Pries praeiti nulenk galva,pries ateiti-atsiraityk rankoves.(liaudies ismintis)
Vartotojo avataras
kami

Standartinė kami » 04 07 06, Ant 22:20

Gyvenk arti zemes,
Jausk visa sirdimi,
Buk nuolankusir ramus su aplinkiniais,
Buk teisingas zodziais,
Buk ismanantis darbuose,
Neskubink savo veiksmu.
(Cza FU Fen)

Ar dar neuzknisau? :oops:
Vartotojo avataras
kami

Standartinė Zylka » 04 07 06, Ant 22:50

Jei nori pamatyt vaivorykste, turi sulaukt lietaus...

siais zodziais ismargintos mano uzrasu knygutes ir visa, ka as daznia matau;)
Zylka

Standartinė hirri » 04 07 06, Ant 23:01

Mano megstamiausias: vieni renkasi tikejima, kiti - tiesa
Vartotojo avataras
hirri

Standartinė hirri » 04 07 06, Ant 23:04

bet filosofija tai nera aforizmu ismokimas :wink: man nepatinka, kad toki sudetinga moksla taip supaprastinai, nes tema pavadinai "truputis filosofijos", bet tai nera filosofija :/ galetum i kabutes ideti :wink:
Vartotojo avataras
hirri

Standartinė Svecias » 04 07 07, Tre 00:12

Pasaulyje nera nieko tokio del ko vertetu gadinti sau nervus...[color=blue][lis[/list]
Svecias

Standartinė kadaise » 04 07 07, Tre 08:14

Hirri, nesikabinek :lol: -aforizmas-tai filosofija miniatiuroje-kas gali paneigti?
Vartotojo avataras
kadaise

Standartinė kadaise » 04 07 07, Tre 08:19

O be to, cia manau bus rasomi ne tik aforizmai, posakiai, bet ir citatos.

Mes ne mažai laiko turime, bet daug jo prarandame. Gyvename ne trumpą gyvenima, bet padarome jį tokį. Mokantiems pasinaudoti, gyvenimas ilgas. Dažnai kažkam vis tarnaujame, tik nepriklausome sau. Prisimink kada tiksliai įvykdei savo užmojus, kiek dienų praėjo taip, kaip buvai numatęs, kada galėjai atsidėti sau, kada veidas buvo ramus, kada siela nedrebėjo, koks per tokį laiką padarytas darbas tikrai priklauso tau. O kiek nusineša paika linksmybė, godi aistra.
Gyvenate vis ruošdamiesi gyventi ateityje, nepagalvodami apie būties trapumą. Visko bijote kaip mirtingi, visko trokštate kaip nemirtingi. O kas garantuoja ilgą gyvenimą? Kiek laiko skiriama apskaičiavimams, kiek laiko tykojama, kiek bijoma, kiek pataikaujama. Neleidžia atsikvėpti nei nelaimės, nei pasiekimai. Išblaškyta siela nepriima nieko aukštesnio. Reikia sunaudoti laiką taip, lyg kiekviena diena būtų paskutinė. Reikia mokėti gyventi, o ne užsibūti, reikia mokėti plaukioti, o ne būti ilgai blaškomam.
Gyvenimą stengiamasi pertvarkyti jo pačio sąskaita. Veiklos metmenys nukeliami į tolybes, o juk svarbiausias nuostolis yra atidėliojimas: iš mūsų ištraukia kiekvieną dieną, žadėdamas ateiti, jis išplėšia dabartį. Didžiausia kliūtis - laukimas: jis priklauso nuo rytojaus ir žudo šiandieną. Jūs tvarkote tai, kas likimo rankose, atmesdami tai, kas jūsų pačių rankose. Ko laukiate? Visa kas ateis, yra neaišku, taigi gyvenkite tuojau pat. Tai ką dabar veikiame yra trumpa, ką veiksime - netikra, o ką jau nuveikėme - užtikrinta.
Norėdami žinoti koks trumpas gyvenimas, pagalvokite kelinta jūsų dalis priklauso jums patiems.

Seneka

Vartotojo avataras
kadaise

Standartinė hirri » 04 07 07, Tre 09:37

na sorry, mat mano vaikinas yra baiges filosofija ir jo deka man yra ikalta, kad visi tokie citatu nurasymai, nesuprantant konteksto ir tiesgiog kartojant yra pasityciojimas is tikros filosofijos, nes tikra yra ne siaip koks gyvenimiskas aforizmas, o pvz kantas, heidegeris ar kiti, kuriu niekas necituoja, nes...nesupranta :lol: :lol: as irgi nesuprantu, bet bent zinau, kad geriau tyleti :lol: as cia ne piktai, nepykit :wink:
Vartotojo avataras
hirri

Standartinė kadaise » 04 07 07, Tre 10:23

Taigi ir parašiau-truputis :D mes tik truputį pafilosofuosim pradedančiųjų lygyje, nepretenduodami į gilias analizes ir rimtą filosofavimą. O tavo draugas manau perdeda, čia manau jaunatviškas maksimalizmas kalba, aš dabar jau kitaip mąstau-visas susidomėjimas filosofija manau ir prasideda nuo tokių smulkių dalykų, pavyzdžiui aš būtent po tokių citatų paieškų ir nusipirkau Albert Camus knygą "Rinktiniai esė"- ir dabar ją skaitau. Mokytis filosofijos aišku nežadu, bet mėgėjiškame lygyje domėtis man įdomu. Ir koks tai gali būti pasityčiojimas-man visai nesuprantama, jei aš randu filosofo darbuose tai, kas mano manymu man labai tinka mano atitinkamai gyvenimo atkarpai ar mano įsitikinimams pailiustruoti-nes jei nieko iš filosofijos neišsineši-tai kam ji aplamai tokia, kas ja domėsis ir skaitys tuos darbus?

Būdamas jaunas, reikalavau iš žmonių daugiau, nei jie galėjo man duoti: nesibaigiančios draugystės, nuolatinio jaudulio.
Dabar moku reikalauti mažiau, negu jie gali duoti: buvimo šalia be žodžių. Ir jų jausmai, draugystė, kilnūs poelgiai man visuomet atrodo nelyginant stebuklas: tikra malonė.

Albert Camus

As taip pat nepiktai :D
Vartotojo avataras
kadaise

Kitas

Grįžti į Lieknėjančių forumas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių